117 marca 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej odbyły się eliminacje powiatowe do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.


Zwycięzcy eliminacji gminnych w gminach Krzykosy i Nowe Miasto nad Wartą rywalizowali o przejście do kolejnego etapu turnieju - poziom wojewódzki. Komisja pod przewodnictwem Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wlkp. st. kpt. Macieja Kaczmarka po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniła zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych.
I grupa wiekowa – szkoła podstawowa
1. Miłosz Waśkowiak – Szkoła Podstawowa Pięczkowo,
2. Jakub Miśkiewicz – ZS Klęka ,
3. Bartosz Matuszak – Szkoła Podstawowa Pięczkowo.
II grupa wiekowa – gimnazjum
1. Jagoda Poch – ZS Pięczkowo,
2. Aleksandra Kowalska – ZS Nowe Miasto nad Wartą,
3. Arkadiusz Zięty – ZS Krzykosy.
III grupa wiekowa – szkoły ponadgimnazjalne
1. Aleksandra Kujawa – ZS Nowe Miasto nad Wartą,
2. Milena Roszyk – ZSZ Września,
3. Kamil Bartylak – ZSZ Środa Wielkopolska.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, które wręczył V-ce Starosta Średzki Piotr Kasprzak, Członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Środzie Wielkopolskiej dh Ryszard Ignaszewski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. mł. bryg. Jarosław Kuderczak. Zwycięzcy z poszczególnych grup wiekowych będą reprezentować powiat średzki w eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się 22 kwietnia 2017 roku w Żychlinie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich.
Spotkanie z uczestnikami turnieju było doskonałą okazją do zapoznania młodzieży ze sprzętem będącym na wyposażeniu tutejszej jednostki oraz do przeprowadzenia pogadanki na temat zagrożeń związanych z tlenkiem węgla w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność”

Opracowanie: mł. bryg. Bogusław Podgórski, zdjęcia: Michał Tunkiewicz