P316010116 marca 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej odbyły się eliminacje powiatowe do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Zwycięzcy eliminacji gminnych w gminach Krzykosy i Nowe Miasto nad Wartą rywalizowali o przejście do kolejnego etapu turnieju - poziom wojewódzki. Komisja pod przewodnictwem Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wlkp. st. kpt. Macieja Kaczmarka po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniła zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych.
I grupa wiekowa – szkoła podstawowa
1. Miłosz Waśkowiak – ZS Pięczkowo,
2. Norbert Miśkiewicz – ZS Klęka ,
3. Patryk Kaczor – ZS Klęka.
II grupa wiekowa – gimnazjum
1. Piotr Stefaniak – ZS Nowe Miasto nad Wartą,
2. Jagoda Poch – ZS Pięczkowo,
3. Arkadiusz Zięty – ZS Krzykosy.
III grupa wiekowa – szkoły ponadgimnazjalne
1. Aleksandra Kujawa – ZSZ Nowe Miasto nad Wartą,
2. Natalia Nawrocka - ZSP 2 Jarocin,
3. Bartosz Wolski - ZSZ Nowe Miasto nad Wartą.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, które wręczył V-ce Starosta Średzki Piotr Kasprzak oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. st. kpt.. Maciej Kaczmarek. Zwycięzcy z poszczególnych grup wiekowych będą reprezentować powiat średzki w eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się 14 kwietnia 2018 roku w Borku Wielkopolskim. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich.
Spotkanie z uczestnikami turnieju było doskonałą okazją do zapoznania młodzieży ze sprzętem będącym na wyposażeniu tutejszej jednostki oraz do przeprowadzenia pogadanki na temat zagrożeń związanych z tlenkiem węgla w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność”

Opracowanie: mł. kpt. Daniel Pawłowski, zdjęcia: Michał Tunkiewicz