IMG 20190315 13360615 marca 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej odbyły się eliminacje powiatowe do XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Zwycięzcy eliminacji gminnych w gminach Krzykosy, Środa Wielkopolska oraz Nowe Miasto nad Wartą rywalizowali o przejście do kolejnego etapu turnieju - poziom wojewódzki. Komisja pod przewodnictwem Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wlkp. mł. bryg. Macieja Kaczmarka po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniła zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych.

I grupa wiekowa – szkoła podstawowa klasy I-VI
1. Norbert Miśkiewicz,
2. Kacper Wałęsiak,
3. Weronika Jagiełka.

II grupa wiekowa – gimnazjum, szkoła podstawowa klasy VII-VIII
1.Wiktor Czerniak,
2. Miłosz Waśkowaik,
3. Wirgina Rogacka.

III grupa wiekowa – szkoły ponadgimnazjalne
1. Zuzanna Garsztka,
2. Karolina Bartylak,
3. Dominika Jagiełka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, osoby zajmujące miejsca na podium nagrody rzeczowe które wręczył Vice Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Gabała oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. mł. bryg. Tomasz Skorlinski. Zwycięzcy z poszczególnych grup wiekowych będą reprezentować powiat średzki w eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się 27 kwietnia 2019 roku w Koninie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich.
Spotkanie z uczestnikami turnieju było doskonałą okazją do zapoznania młodzieży ze sprzętem będącym na wyposażeniu tutejszej jednostki oraz do przeprowadzenia pogadanki na temat zagrożeń w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Opracowanie: kpt. Grzegorz Kaźmierczak, zdjęcia: Michał Tunkiewicz