sulecinW dniu 19 lipca w godzinach popołudniowych przez teren powiatu średzkiego przeszła burza z silnie wiejącym wiatrem i obfitymi opadami deszczu.

Po godzinie 16 rozpoczęły się interwencje zastępów strażackich związanych z likwidacją skutków silnie wiejących wiatrów i trwały do rana dnia następnego. Do działań zostały zadysponowane zastępy z JRG Środa oraz zastępy OSP z KSRG z Krzykos, Pięczkowa, Klęki, Nowego Miasta nad Wartą, Brodowa, Dominowa, Zaniemyśla i zastępy OSP spoza KSRG z Miąskowa, Witowa, Murzynowa Leśnego, Sulęcina, Sulęcinka, Murzynowa Kościelnego i Koszut. W sumie odnotowano 45 zdarzeń w których brało udział łącznie blisko 100 strażaków.
Interwencje polegały głównie na usuwaniu z jezdni połamanych drzew i gałęzi, zabezpieczeniu miejsc przy zerwanych liniach energetycznych i wypompowaniu wody z podtopionych terenów. Dwie interwencje polegały na zabezpieczeniu uszkodzonych dachów. Jedna interwencja związana była z awaryjnym zasileniem sprzętu medycznego z agregatu prądotwórczego.
W żadnym z odnotowanych zdarzeń na szczęście nie ucierpieli ludzie.

Tekst: st. kpt. Bogusław podgórski, zdjęcia: OSP Nowe Miasto n/Wartą, OSP Sulęcin