foto1Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej 28 grudnia br. o godzinie 15:16 przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wolica Nowa na skrzyżowaniu drogi powiatowej 3678 z drogą Dębno – Radliniec.

Do zdarzenia zadysponowano: zastęp z JRG Środa Wlkp., i JRG Jarocin oraz zastępy z OSP Klęka, Nowe Miasto nad Wartą, Żerków i Chrzan.
Po przybyciu zastępów strażackich na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem dostawczym. Osoby ranne kierowca samochodu ciężarowego i dwie osoby z pojazdu dostawczego znajdowały się poza samochodami pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, które następnie zostały przetransportowane do szpitali w Środzie Wielkopolskiej i Jarocinie.
Samochód ciężarowy przewrócił się na bok w wyniku czego na drogę rozsypała się soja znajdująca się w skrzyni ładunkowej.
Na miejscu wypadku strażacy podjęli działania polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, oświetleniu terenu działań, neutralizacji plamy oleju, oraz pomocy służbom technicznym w przeładunku rozsypanej soi.
Okoliczności zaistniałego wypadku ustalają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej, którzy prowadzili czynności powypadkowe na miejscu zdarzenia.
Opracowanie: mł. bryg. Bogusław Podgórski, zdjęcia: asp. sztab. Jarosław Kalak