20190821 100746O dużym szczęściu może mówić kierująca Fiatem Seicento, która w środę 21.08.2019 r. dachowała na wysokości miejscowości Murzynówko w gminie Krzykosy.


Informację o zdarzeniu przyjął dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wlkp., który natychmiast skierował na miejsce zdarzenia strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Środzie Wlkp. oraz druhów z OSP w Krzykosach.
W wyniku niezachowania ostrożności podczas jazdy kierująca pojazdem znalazła się na przeciwnym pasie drogi a następnie zjechała do rowu zatrzymując się na dachu. Na szczęście świadkowie zdarzenia pomogli kobiecie wyjść z pojazdu i udzielić pomocy. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz samochód zasilany gazem LPG oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował ją do szpitala.
Czynności wyjaśniające okoliczności wypadku badała średzka policja a kierowcy w tym czasie musieli liczyć się z kilkudziesięciu minutowym utrudnieniem w ruchu.
Opracowanie i zdjęcia: kpt. Daniel Pawłowski